About Суспільство
About Суспільство
Blog Article
Розвиток сільськогосподарської технології підвищив врожайність І, завдяки цьому, збільшилась кількість населення і виникли великі суспільства. Лише років тому почалась промислова революція, що затягнула людство у світ фабрик і заводів, залізниць і літаків, автомобілів, миттєвого зв’язку на величезні відстані та жахливої військової технології.
Всі філософські (тобто метафізичні) і ціннісні міркування про суспільство є ненауковими.
Ознаки, якими цивілізація відрізняється від первісного суспільства:
Суспільство – дуже складне й багатогранне в структурному плані явище. Соціологія вивчає соціальну сферу життя суспільства – область соціальних відносин як відносин між більш чи менш широкими спільнотами людей та самим людьми, що є частинами тих спільнот.
Соціологія сім’ї як галузь соціології. Визначення сім’ї та шлюбу. Соціологія шлюбу й родини – галузь соціології, що вивчає формування, розвиток та функціонування родини та шлюбних, сімейних відносин.
Вона визначає напрямки розвитку суспільства, забезпечує стабільність, мирну взаємодію.
«Суспільство – це система різноманітних відносин і взаємодій людей. Їх конкретну сукупність тепер часто називають ще соціумом».
спільністю інтересів і засобів діяльності, близькістю поглядів і вірувань.
Суспільство — це ключове явище, яке пов’язане з кожною темою у суспільствознавстві. Тому, як заглиблюватися у предмет, варто розпочати з його головного поняття.
Прогностична функція, тобто видавання соціальних прогнозів.
Народи мисливців і збирачів весь час пересуваються по своїй території, адже якщо вони будуть затримуватись надовго в одному місці можуть виснажити його. В результаті володіння речами їм тільки заважає і вони мають лише дуже незначну кількість речей.
Соціологія – наука, що вивчає суспільство. Деякі науковці Суспільство вважають, що поняття суспільства формується зі здатністю людей відокремлювати себе від природи.
Структура соціологічного знання. Соціологія – наука комплексна. Має трьохрівневу структуру:
Масова свідомість – це зріз громадської свідомості, в рамках якого у представників різних груп можуть виникати аналогічні думки, судження, що відображають їхнє ставлення до проблем і фактів дійсності. Характерні риси масової свідомості полягають у джерелах і характері формування.